Telefon
WhatsApp
X

Kiralık Araçla Yolda Kalırsak

Kiralık Araçla Yolda Kalırsak

Eğer kiralık aracınızla yolda kaldıysanız, aşağıda bu durumu daha kolay yönetmenize yardımcı olabilecek bazı tavsiyeler bulunmaktadır:

  1. Güvenli Bir Yere Çekilin: Aracınızla yolda kaldığınızda, mümkünse güvenli bir yere çekilin. Trafik akışını engellememeye özen gösterin. Eğer acil bir durumdaysanız, aracınızın önünde veya arkasında yeterince güvenlik mesafesi bırakın ve varsa tehlike üçgeni kullanın.

  2. Kiralama Şirketiyle İletişime Geçin: Hemen kiralama şirketiyle iletişime geçin. Çoğu durumda, kiralama şirketi size yardım ve talimat sağlamak için 7/24 hizmet verir. Aracın durumu hakkında bilgi verin ve durumu açıklayın.

  3. Yedek Anahtarı Kontrol Edin: Eğer aracınızda yedek anahtar varsa, bu durumu kontrol edin. Belki de anahtarın pilinin bitmiş olması sorunun nedenidir. Eğer başka bir anahtarınız varsa, bunu kullanarak durumu çözebilirsiniz.

  4. Kendinize Yardım Edin: Basit sorunlar için (örneğin, patlamış bir lastik, boş bir akü) kendiniz müdahale edebilirsiniz, ancak bu konuda bilgi sahibi değilseniz müdahale etmemeye dikkat edin. Yol yardım servisinden yardım alabilirsiniz.

  5. Yol Yardım Servisinden Faydalanın: Kiralama şirketinizin veya sigorta poliçenizin kapsamında bulunan bir yol yardım servisi varsa, bu hizmeti çağırın. Genellikle bu servisler, lastik değişimi, akü takviyesi, yakıt ikmali ve çekici hizmeti gibi konularda yardımcı olabilir.

  6. Yerel Tamir Servislerini Arayın: Yolda kaldığınız yerdeki yerel tamir servislerini araştırın ve yardım isteyin. Genellikle bu servisler, acil durumlarda size yardımcı olabilir.

  7. Araç İle İlgili Temel Bilgileri Bilin: Aracınızla ilgili temel bilgilere sahip olun. Lastik değişimi, aracın kaputunu açma ve akü bağlantıları gibi temel konularda bilgi sahibi olmak sorunu hızlı bir şekilde çözmenize yardımcı olabilir.

  8. Varış Noktanıza Güvenli Bir Şekilde Ulaşın: Eğer aracınızı kendi başınıza tamir edemezseniz ve kiralama şirketi veya yol yardım servisi gelmiyorsa, varış noktanıza güvenli bir şekilde ulaşın. Yolda kalmış bir araçla kalmanın riskli olabileceği durumları en aza indirin.

Her durum farklıdır, bu nedenle önceden alınmış önlemler ve kiralama şirketiyle iletişim kurma süreci sizin durumunuza bağlı olarak değişebilir.